Referanslarımız

Köhler Elektiri

 

Twist Mağazaları

 

İpekyol

Adakule Residence

Kullandığımız Dezenfektan Belgeleridir

MOONCIT HİDROSAN PLUS

 

belgelerimiz-1 Belgelerimiz-2

 

GÜVENLİK BİLGİ FORMU

belgelerimiz-3 Belgelerimiz-4

 

Dezenfeksiyon-5 Dezenfeksiyon-6

 

Dezenfeksiyon-7 Dezenfeksiyon-8

 

Dezenfeksiyon-9  Dezenfeksiyon-10

 

 

Dezenfeksiyon-11 Dezenfeksiyon-12

 

MİKROBİYOL OJİL TEST

Dezenfeksiyon-01 Dezenfeksiyon-02

 

Dezenfeksiyon-03 Dezenfeksiyon-04

 

Dezenfeksiyon-05 Dezenfeksiyon-05

 

Dezenfeksiyon-07 Dezenfeksiyon-08

 

 

 Dezenfeksiyon-09 Dezenfeksiyon-010

 

Dezenfeksiyon-011 Dezenfeksiyon-012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadıköy Fedezfeksiyon

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

"Dezenfeksiyon" terimi, hastalıkların (virüsler, bakteriler) patojenik mikroflora - patojenlerinin ve metabolik ürünlerinin (toksinleri) yok edilmesine yönelik bir dizi önlem anlamına gelir. Dezenfeksiyon önlemlerinin temel amacı, olası tüm bulaşma mekanizmalarını bloke ederek enfeksiyon, virüs ve mantarın yayılmasını önlemektir.

Ortam Dezenfekte

 Dezenfeksiyon İnsanların ve hayvanların yoğunlukla kullandığı ve yaşadığı ortamlarda bulunan gözle görülmeyen mikrop ve virüslerin yaşam ve kullanım alanlarımızdan tamamen yok edilme işlemidir. Dezekfeksiyon İşlemi çoğunlukla kullandığımı ev, ofis, hastahane, okul, park, toplu taşıma gibi hayatımızdan çıkaramayacağımız ortamların hastalıktan ve salgın hastalıklardan arındırılmasıdır. Çünkü paylaştığımız tüm alanlar sürekli olarak mikrop barındırabilir,özellikle bu durum insanların ortak paylaşım alanları olursa dezenfeksiyon işlemi yapılmadığı takdirde insanlara zararlı olan mikro organizmaların sağlımıza ve sevdiklerimizin sağlığına olumsuz bir şekilde bozabilir ve hiç beklemediğimiz sağlık problemleriyle karşılaşmamıza sebep olabilir.

Neden Dezenfeksiyon Yaptırmalıyız

Dezenfeksiyonun amacı, patojenik ve koşullu patojenik mikroorganizmaları (spor formları hariç), dış ortam, tıbbi ekipman, aletler veya cilt bütünlüğünden nesneler için imha ederek (dezenfekte ederek), nesneler için güvenli yaşam koşullarının oluşumu ve bakımı için bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlenmesidir.

Fokal dezenfeksiyon, bulaşıcı bir hastalık ortaya çıkarsa veya bundan şüpheleniliyorsa ve mevcut ve nihai olarak ayrılırsa yapılır.

Rutin dezenfeksiyon , tüm enfeksiyöz dönemde hastanın varlığında, özellikle enfeksiyon profilinin odaklarında ve tıbbi tesislerinde yapılır.

Son dezenfeksiyon, kural olarak, bir kez hastanın izolasyonu, iyileşmesi veya ölümünden sonra gerçekleştirilir.

Desenfeksiyonun Kapsamı

Sadece kapsamlı bir dezenfeksiyon ve temizlik, bir kişiyi zararlı bakteri, virüs ve mantarlara neden olan çok çeşitli hastalıklara yakalanma olasılığından koruyabilir. Dezenfeksiyon için en katı gereksinimler her zaman tıbbi tesislere uygulanır, çünkü enfeksiyon bulaştırabilecek hasta insanların akışı bunlarda en büyüğüdür. Ve sadece kapsamlı dezenfeksiyon ciddi hastalık salgınlarını önleyebilir. Enfeksiyonların yayılma riskinin büyük olduğu daha birçok halka açık yer var. Örneğin, bacaklarında mantar hastalığı olan bir hasta bir hamam, yüzme havuzu, spor salonuna gelirse, hastalığını çok kolayca başkalarına aktarabilir. Manikür ve pedikür odalarında, enfeksiyonların araçlarla bulaşma riski de artar. Personelin görevi kurumunuzun güvenliğini sağlamak ve enfeksiyonun yayılmasını önlemek için. Bunun için dezenfeksiyon gereklidir. Ayrıca, sağlıkları hakkında düşünen herkes kişisel hijyen kurallarını ihmal etmemelidir.

Dezenfeksiyon nerede yapılır?

Dezenfeksiyon, bir kişinin faaliyetlerini gerçekleştirdiği her yerde yapılmalıdır. Uygun bir sıhhi ve epidemiyolojik rejimin sürdürülmesi, diğerlerinin yanı sıra, çeşitli kimyasallar dezenfektanlar kullanılarak gerçekleştirilir .

Tıbbi kurumlarda binaların ve araçların yüzeylerinin düzenli olarak dezenfekte edilmesinin gerekli olduğu ve bulaşıcı hastalıklara sahip hastaların ve tıbbi personelin enfeksiyon riskini önemli ölçüde azalttığı kanıtlanmıştır.

Tıbba ek olarak, dezenfektanlar tüketici hizmetlerinde, “güzellik endüstrisinde”, gıda işletmelerinde, yiyecek içecek ve gıda ticaret işletmelerinde, veteriner tıbbında ve kamu ve idari kurumlar dahil olmak üzere diğer birçok alanda kullanılmaktadır.

Profilaktik dezenfeksiyon

Önleyici dezenfeksiyon, hastalığın veya “sağlıklı” bir taşıyıcı olan enfeksiyonun etken maddesinin kaynağının (hastaneler, gıda üretim tesisleri, oteller, saunalar, yüzme havuzları, catering işletmeleri, kuaförler vb.) Muhtemel olduğu yerlerde sistematik olarak gerçekleştirilir. Bu prosedür, patojenin çevreye yayılmasını ve birikmesini önlemeye yardımcı olur. Halka açık yerlerde, gıda ticaret tesislerinde, ulaşımda ve diğer yerlerde yapılmalıdır.

Hastalıkların ortaya çıkmasını önlemek için, binaların ıslak temizliği, ortak alanlar, içme suyu ve atık suların dezenfeksiyonu, odaların havalandırılması ve ortamdaki patojenlerin ortaya çıkmasını ve birikmesini önlemeye yardımcı olan diğer önlemler yapılır.

Dezenfeksiyonun Önemi

Eski zamanlardan beri, eski doktorlar tıbbi prosedürler sırasında cerrahi aletlerin dezenfekte edilmesinin önemini anladılar ve ortaçağ Avrupa, hijyen ve antiseptiksiz güvenli bir yaşamın neredeyse imkansız olduğunu doğruladı.

Bugün, dezenfeksiyon insanlığı birçok hastalıktan korumaya yardımcı olmaktadır. Tıbbi personelin ellerinin yüksek kaliteli antiseptikleri ve çevresel nesnelerin, tıbbi cihazların ve potansiyel olarak enfekte olmuş diğer nesnelerin dezenfeksiyonu, birçok tehlikeli enfeksiyonun yayılmasını önlemeye ve çok sayıda insanın sağlığını ve yaşamını korumaya yardımcı olur.

Dezenfeksiyon için ağartıcı veya karbolik asit gibi daha önce agresif maddeler kullanılmışsa, bugün piyasada sadece tehlikeli patojenleri yok etmekle kalmayıp aynı zamanda insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen daha güvenli ürünler de bulunmaktadır.

Şirketin "Interdez" ürün yelpazesi web sitesinde sipariş edebilirsiniz yerli ve yabancı üretim, yüksek kaliteli modern ilaçlardan oluşur. Tüm ürünler yüksek Avrupa kalite standartlarına uygundur ve Ukrayna'da kullanım için onaylanmıştır. Interdez - profesyonellerin seçimi!